Haberler

6/recent/ticker-posts

Canan Kaftancıoğlu, Başkan Erdoğan’a Cevap Verdi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu hakkında DHKP-C militanı sözlerine karşı Kaftancıoğlu ”Basına ve Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur” başlıklı bir açıklama yayınladı.

Kaftancıoğlu, açıklamasında 2019 yerel seçimlerinde elde edilen önemli başarıdan dolayı Erdoğan’ın bunu hazmedemeyip, İl Başkanı olduğu andan itibaren sürekli ve sistematik saldırı altında, asılsız, suçlamalara, dayanaksız/delilsiz ceza davalarına ve hakaretlere maruz kalmakta olduğunu belirtmekte. Açıklamanın devamında ise suç duyurusunda bulunacağını ifade ediyor. Son dakika Haberler.

Canan Kaftancıoğlu açıklamasının tam metni;

”Bilindiği üzere 2019 yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi, Millet İttifakı çatısı altında girdiği seçimlerde, İstanbul’da önemli bir seçim başarısı elde etmiştir. Bu başarıyı hazmedemeyen AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından, CHP İstanbul İl Başkanı olduğun andan itibaren sürekli ve sistematik saldırı altında, asılsız, suçlamalara, dayanaksız/delilsiz ceza davalarına ve hakaretlere maruz kalmaktayım.

Bugün de AKP Genel Başkanı, yalanlarına yeni bir tanesini ekleyerek DHKP-C militanı olduğum safsatasında bulunmuştur. Bu saçma suçlamasına ilişkin elinde hangi delili varsa derhal kamuoyuna açıklamak zorundadır.

Bir hekim, bir kadın, bir insan hakları savunucusu olarak tüm yaşamum boyunca demokrasiyi, hukukun üstünlüğünü savunduğum gibi bundan sonra da savunmaya devam edeceğim. Terör ve terör örgütleri ile hiçbir zaman işim olmamıştır, bunda sonra da olmayacaktır.

Canan Kaftancıoğlu olarak CHP İstanbul İl Başkanı seçilene kadar tek bir aleyhe suçlama, iddia ve dava ile karşılaşmadığımı, bütün bunları sadece ve sadece siyasi nedenlerle yaşadığımı biliyorum. Demokrasi mücadelesine, çok daha güzel bir Türkiye için çalışmaya korkmadan ve yılmadan mücadele etmeye devam edeceğim.

Ayrıca, AKP Genel Başkanının son iftiraları ve hakaretleri karşısında sessiz kalmayacağımı, Genel Başkanım Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatıyla tüm yasal haklarımı sonuna kadar kullanacağımı, Cumhurbaşkanlığı koltuğunu işgal eden zat hakkında ”Hakaret, Adil Yargıyı Etkileme ve Yargı Görevini Yapanı Etkilemeye Teşebbüs suçlarını işlemesi nedeniyle suç duyurusunda bulunacağımı ve ayrıca tazminat davası açacağımı kamuoyuna saygıyla duyuruyorum.”

Yorum Gönder

0 Yorumlar