Haberler

6/recent/ticker-posts

Fox TV’ye ayrı A Haber’e ayrı konuştu Fox TV muhabirinin mikrofonuna 2020 yılında hiç destekleme almadıklarını söyleyen çiftçi, günün bir numaralı gündemi oldu.

Fox TV’nin İzmir’in Ödemiş ilçesinde röportaj yaptığı Çiftçi Sefa Yeşil’in 2020 yılı desteklerini almadıklarını iddiası üzerine İletişim Başkanı Fahrettin Altun yaptığı açıklama da ”Ayıptır, günahtır! Yapmayın” ifadelerini kullandı.

Çiftçi Yeşil’in iddiasının ardından İzmir Tarım İl Müdürlüğü’nden yetkililerin kendisiyle görüşerek 2020 yılı boyunca aldığı desteklemeleri tek tek belgeledi. Yetkilide ki belgelerde; 2020 yılının Kasım, Ekim ve Temmuz aylarında; buzağı desteklemesi, süt desteklemesi, süt analiz desteği, mazot ve gübre desteği verildiği yazıyordu. Çiftçi Yeşil’in tepkisi ise; “Bilmiyorum, onları oğlan alıyor. Kesin olarak bir şey diyemem, parça parça aldık” şeklinde oldu. Tüm bunlar olurken A Haber kameraları da kayıttaydı.

FOX HABER: 2020 DESTEKLERİNDEN FAYDALANAMADILAR

“Hala alamadıkları 2020 desteklerini bekliyorlar” başlığıyla verilen haberde konuşan çiftçi Yeşil, “2021 Ocak ayındayız daha 2020’nin desteklerinden hiç faydalanamadık. Ne süt desteği, ne hayvan desteği ne de yem desteği alabildik” ifadelerini kullandı.

Yorum Gönder

0 Yorumlar