Haberler

6/recent/ticker-posts

Bakan Pekcan: Esnafın sorunu en öncelikli meselimizdir Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, koronavirüs nedeniyle esnaf ve sanatkarların yaşadığı sorunları bildiklerini belirterek, ”Türkiye ekonomisinin bel kemiği olan esnafın sorunu en öncelikli meselimizdir.” ifadelerini kullandı.

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Şanlıurfa Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken ve TESKOMB Genel Başkanı Abdulkadir Akgül ile birlikte Şanlıurfa Valiliğinde kentin esnaf ve sanatkarları ile bir araya gelen Bakan Pekcan, talep ve önerilerini dinledi.

Pekcan, “Türkiye ekonomisinin bel kemiği olan esnafın sorunu en öncelikli meselimizdir. Esnaf ve sanatkarımızın pandemiden en çok etkilenen kesim olduğunun farkındayız. Bunun için de elimizden gelen her türlü desteği, krediyi ve yardımı sağlama konusunda kararlıyız.” ifadelerini kullanan Bakan, salgının tüm dünya ülkelerinde ekonomik ve sağlık alanında yıkıcı bir etki yaptığını ifadece etti.

Bakan Pekcan, esnaf ve sanatkarın çok etkilendiğinin farkında olduklarını ve bu sıkıntıların en kısa sürede giderilebilmesi için hükumet olarak destekleri artırma gayretinde olduklarını dile getirdi.

Yorum Gönder

0 Yorumlar