Haberler

6/recent/ticker-posts

İçişleri Bakan Yardımcısı: Asla müsaade etmeyiz Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Boğaziçi Üniversitesi Rektörü olarak Prof. Dr. Melih Bulu’nun atanması sonrası başlayan gündemi bir numaralı konusu haline gelen protestolara ilişkin İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı, bir açıklama yaptı.

Boğaziçi Protestolarında yakalan 528 kişiden 2’sinin tutuklandığını 108’i adli kontrol şartı ile olmak üzere 498 kişinin serbest bırakıldığını belirten Bakan Yardımcısı konuşmasında; ”Yalan rüzgarıdır aldı başını gidiyor. Provokasyonlar, sosyal medyada gezen yalanlar bize sinyaller vermektedir. Şeyma isimli bir kız gözaltına alınırken şiddet gördüğünü, başörtüsünün çıkarıldığını, yeniden takmasına izin verilmediği iddiasını ortaya attı, polis kamerasıyla bunu yalanladık.

Aşağıdan gidin uyarısını, aşağı bak şeklinde yayarak algı yaratmaya çalıştılar, yalanı kamera kayıtlarıyla ispat ettik. 

Bizler sap ve samanı ayırmak zorundayız. Birilerinin farklı amaçları olabilir ama bizim görevimiz kamu düzenini sağlamaktır. Bundan taviz vermeyiz.

Marjinal yapıların kışkırtmalarına asla müsaade etmeyiz

Konuşmasının devamında; “Boğaziçi Üniversitesi ülkemizin en güzide eğitim kurumlarından birisidir. Orada huzursuzluk çıkarmak isteyen terör örgütlerin, marjinal yapıların kışkırtmalarına asla müsaade etmeyiz” diyerek protestolara izin vermeyeceklerini belirtti.

Yorum Gönder

0 Yorumlar