Haberler

6/recent/ticker-posts

Bayrağımıza saygısızlık

 


Bayrağımıza saygısızlık

Korkusuz, Tokat Zile Müftülüğü'nün Kur'an, Tekirdağ'da AKP'lilerin Kabe şeklinde pasta yapıp yemelerinin ardından benzer bir skandal Kocaeli'nde yaşandı. Bağımsızlığımızın sembolü olan şanlı bayrağımız, AKP Gebze İlçe Teşkilatı'nın Arapçeşme'deki sandık başkanları toplantısında, sofra bezi gibi masalara serildi. Üstelik bu manzara sosyal medyada paylaşıldı. Bayrağımıza saygısızlık.

Yabancıyla temasa dikkat

Akşam, Prof. Deniz Odabaş: ''Yakaladığımız başarıyı bir dalgaya dönüştürmeyelim. Kapalı mekanlar, kalabalıklar ve kötü havalandırmadan uzak durup, çift maske takalım, fiziki mesafeyi koruyalım. Yurtdışından gelenlerle yakın temastan kaçınalım.'' Prof Mustafa Çetiner: ''Özellikle Delta orjinal Covid'den 2 kat, İngiltere varyantından yüzde 60 daha bulaşıcı. Aşı olmayanlarda hızla yayılıyor ama aşılılarda da etkili. Aşılama yüzde 60'ları bulmadan maske ve mesafeden ödün vermeyelim.'' dedi.

Rus turistler 2 ay sonra Antalya'da

Analiz, Kovid-19 nedeniyle Rusya tarafından Türkiye'ye yönelik 15 Nisan'da başlatılan uçus kısıtlaması, dün itibarıyla sona erdi. Fraport TAV Antalya Havalimanı Genel Müdürü Deniz Varol, ''Aşılamanın hızla artması ve vaka sayılarının düşmesi turizmi olumlu yönde etkiledi'' dedi. Geçen yıl yaklaşık 1,5 milyon Rus turistin tatil yaptığı Antalya'da uçuşların yeniden başlamasıyla turizmin de hareketlenmesi bekleniyor.

Aşıda yaş sınırı 25'e indi

Anayurt, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Kovid-19 aşı randevusunda yaş sınırının 25'e indiğini, bugünden itibaren randevuların alınabileceğini açıkladı. Bakan Koca, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, ''Aşı randevularında yaş sınırı 25'e indi. Randevu alan gençler, aşı olmayı ertelemiş büyükleri varsa konuşup, randevu için yardımcı olsun. Gençlik salgına karşı harekete geçsin'' ifadelerini kullandı. Bayrağımıza saygısızlık.

Eylemleri PKK koordine etti

Aydınlık, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Bekir Şahin'in hazırladığı iddianamede, karar alma süreçlerinin PKK tarafından yönetildiği belirtildi. HDP'lilerin Kandil'in emirlerini yerine getirdiği, çukur-barikat-hendek eylemlerinde bütün sürecin örgüt tarafından tasarlandığı ve koordine edildiği vurgulanan iddianamede, partinin vekil ve yöneticilerinin PKK'nın eylemlerinde doğrudan veya dolaylı olarak görev aldığı somut biçimde anlatıldı.

225 yıl hapis istendi

Cumhuriyet, ABD hazinesini dolandıran Kingston kardeşlerin paralarını aklamakla suçlanan Sezgin Baran Korkmaz hakkındaki iddianame açıklandı. Korkmaz'ın 225 yıla kadar hapis istendi. Hukukçular, Korkmaz'ın da hakkında 75 yıl hapis istemiyle dava açılan Rıza Sarraf gibi bildiklerini anlatacağını, skandalın Türkiye ayağının da ortaya çıkaracağını öngörüyor.

Artık Türkiye'nin aşısı var

Diriliş Postası, Türkiye tarihi bir gurura daha tanıklık ediyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yerli aşının üçüncü fazının ilk doz uygulamasına video konferans yöntemiyle katıldı. Erdoğan, yerli aşının isminin TURKOVAC olduğunu açıkladı. Erdoğan, ''Üçüncü faza geçiler bu çalışmayla artık kendi aşımıza sahip olma konusunda son dönemece girmiş bulunuyoruz.'' dedi. Erdoğan, Türkiye'nin geliştirdiği aşının tüm insanlığın faydasına sunulacağını da bir kez daha müjdeledi.

 

Yorum Gönder

0 Yorumlar