Haberler

6/recent/ticker-posts

PKK farklı sese tahammülsüz

 


PKK farklı sese tahammülsüz

Doğruhaber, Kurdistan24 televizyonunun Rojava ofisi PYD'nin sözde asayiş birimleri tarafından kapatıldı. Kurdistan24'ten yapılan açıklamada, Rojava ofisinin kapatılmasının ''Medya özgürlüğü, basın faaliyetleri ve insan haklarının açık bir ihlalidir'' denildi. Açıklamada, bu uygulamanın Batı Kurdistan yöneticilerinin basın özgürlüğüne inanmamalarının ve farklı seslere tahammülsüzlüklerinin bir belgesi olduğu vurgulandı. PKK farklı sese tahammülsüz.

Gıdada fiyat artışının yarısı ambalajdan!

Dünya, İşlenmiş gıda ürünlerinde son dönemde yaşanan yüksek oranlı fiyat artışlarında ürün fiyatlarının yanı sıra ambalaj maliyetlerindeki yükseliş de etkili oluyor. Ambalaj, etiket ve koruyucu olarak kullanılan girdilerin çoğu ithalata bağımlı ve döviz kurundaki artıştan doğrudan etkileniyor. Ayrıca, ambalaj girdilerinin tedarikinde de ciddi sıkıntılar yaşanıyor. Pandemi döneminde bu girdilerdeki maliyetler yüzde 45 ile yüzde 100 oranında arttı. Bazı kalemlerde sadece döviz bazındaki fiyat artışı yüzde 100'e ulaştı.

Balıkhanelerin çoğu kapalı

 Evrensel, Başta Marmara olmak üzere denizleri ve canlı çeşitliliğini tehdit eden müsilaj sorununu balıkçılarla konuştuk. Denizde balığın, hareketin, devinimin kalmadığını belirten balıkçılar ''Bu yıl balık olmayacak, balıkhanelerin yarısından fazlası kapalı'' diyor.

Verdikleri destek cebimizden çıktı

BirGün, Salgın hastalık döneminde, maske, sokağa çıkma yasağı ve mesafe kurallarına aykırılık gerekçesiyle kesilen cezaların yanında SGK, trafik ve geciken vergi borcu cezaları yüzünden yurttaşlar milyarlarca TL'lik ödeme yapmak zorunda kaldı. Salgının ilk görüldüğü Mart 2020'den bugüne kadar kesilen cezaların toplam tutarı 20 milyar 830 milyon 376 bin TL oldu. Devletin en yüksek ceza tahsilatı, 2 milyar 576 milyon TL ile bu yılın mart ayında gerçekleşti. PKK farklı sese tahammülsüz.

Yargıç istedi Başsavcılık adım attı bir haftada paketledi

Karar, ABD'deki kara para savasında yargıç, 10 Haziran'da Sezgin Baran Korkmaz'ın arasında bulunduğu isimlerin mal varlığı listesini istedi. Başsavcılık 17 Haziran'da belgeleri iletti. 48 saat sonra da Korkmaz Avusturya'da yakalandı. Utah'daki dava hızla ilerletilirken Türkiye'deki sürecin akışı, sıkıntılı tabloyu ortaya koydu. Masak Soruşturmasıyla geçen yıl ekim ayında Korkmaz'ın mal varlığına tedbir konulup yurt dışı yasağı getirildi.

Aşılama 43 milyonu aştı

Milat, Türkiye'de uygulanan Kovid-19 aşısı dozu 43 milyonu aşarken ülkemizde yaşayan uluslararası misafirler, Kovid-19 aşılama sürecindeki deneyimlerini paylaştı. Konuklar, Türk sağlık sistemini, İletişim Başkanlığınca hazırlanan ''Bu Topraklara Aşık'' başlıklı video serisinde anlattı. Türkiye'de yaşayan İngiliz, Alman ve İtalyan misafirlerin videolarını paylaşan İletişim Başkanı Fahrettin Altun, ''Koronavirüs ile mücadelede dünyaya örnek olacak bir gayretle işlerini yapan başta sağlık çalışanlarımız olmak üzere tüm kamu görevlilerimize minnettarız'' dedi.

Yorum Gönder

0 Yorumlar