Haberler

6/recent/ticker-posts

Türkiye iadesini talep etti

 


Türkiye iadesini talep etti

Korkusuz, Hem Türkiye hem Amerika Birleşik Devletleri'nin kara para aklama ce dolandırıcılık suçlarından aradığı SBH Holding'in sahibi Sezgin Baran Korkmaz Avusturya'da tutuklandı. Türkiye iadesi için harekete geçti. Türkiye'nin Viyana Büyükelçisi Ozan Ceyhun iade sürecinin başlatıldığını duyurdu. ABD de Korkmaz'ın iadesini talep etti. Korkmaz'ın kime iade edileceğine Avusturya karar verecek. Türkiye iadesini talep etti.

Adım adım normale

Akşam, Haftanın altı günü 22.00-05.00 arasında ve tüm pazar günleri uygulanan sokağa çıkma kısıtlamaları 1 Temmuz Perşembe gününden itibaren kaldırılıyor. Şehirlerarası seyahat yasağı son buluyor. Toplu taşımada 65 yaş üstü ve 18 yaş altına uygulanan kısıtlama kaldırılıyor. Mekanlarda saat 24.00'e kadar müzik yayını yapılabilecek. Kamu kurumlarında normal çalışma düzenine geçilecek.

Türk girişimcinin yatırımı 43,8 milyar dolara ulaştı

Analiz, Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Bakanlığınca yapılan ''Yurtdışı Yatırım Anketi'' sonucuna göre, Türk girişimcilerin yurt dışındaki yatırımlarının 2020 yılında 43,9 milyar dolara ulaştığını belirterek, ''Firmalarımız yurt dışı yatırımlarındaki rekabet güçlerini daha da artırıyor.'' ifadelerini kullandı. Muş, Twitter hesabından Ticaret Bakanlığının ''Yurtdışı Yatırım Anketi'' sonuçlarına ilişkin değerlendirmede bulundu.

AYM, iddianameyi oy birliğiyle kabul etti.

Anayurt, Anayasa Mahkemesi Genel Kurulu, Halkların Demokratik Partisinin kapatılması istemiyle yeniden açılan davada iddianamenin oy birliğiyle kabulüne karar verdi. HDP'nin hazine yardımlarının bulunduğu banka hesabına bloke konulması yönündeki tedbir talebinin bu aşamada reddine hükmedildi. Yüksek Mahkemenin, eksikliklerin tamamlanması istemiyle iade ettiği HDP'nin kapatılması istemli iddianame, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığınca yeniden hazırlanarak Anayasa Mahkemesine gönderilmişti.

Bavullarımız hazır

Aydınlık, Partinin illeri dolaşacağı 40 kişilik ekipte genel merkez yöneticileri, kıdemli yöneticiler, kadın ve gençlik örgütlerinden önderler yer alacak. Her kesimden partiye yoğun ilgi olduğunu ifade eden Genel Sekreter Bursalı, ''Bavullarımız hazır. Bu bir iktidar yolculuğudur. Zor zamanlardayız ama çözümlerimiz hazır. Milletimize bu çözümleri anlatacağız.'' diye konuştu.

Müziğe kusura bakmayın kriteri

Cumhuriyet, Erdoğan, 1 Temmuz'dan itibaren sokağa çıkma ve seyahat kısıtlamasının kalkacağını, kamuda normal mesaiye geçileceğini açıkladı. Müzikle ilgili sınırlamanın 24.00'e çekileceğini belirten Erdoğan, ''Kusura bakmasınlar, gece kimsenin kimseyi rahatsız etmeye hakkı yok'' dedi. Kılıçdaroğlu ''Müzik yasağı da ideolojik'' tepkisini gösterdi. Twitter'da ''kusura bakıyoruz'' etiketiyle binlerce mesaj paylaşıldı.

1 Temmuz'da yeni normal

Diriliş Postası, Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'nde salgın süreci masaya yatırıldı. Sokağa çıkma ve seyahat kısıtlamaları kaldırıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, HES kodu uygulamasının yaygınlaştırılarak devam edeceğini ve önümüzdeki birkaç hafta içinde aşılamanın 18 yaşı kapsayarak noktaya getirilmesini hedeflediklerini söyledi. Erdoğan, turizm ve tarım sektörü müjde verdi. ''Turizm sektörüne KDV desteğini 1 ay daha uzatıyoruz.'' açıklamasında bulunan Erdoğan, ''Uygun fiyatlı yem satışını temmuz ayında başlatıyoruz.


Yorum Gönder

0 Yorumlar