Haberler

6/recent/ticker-posts

Ülkenin yarısı borç batağında

 


Ülkenin yarısı borç batağında

Korkusuz, Pandemide vatandaşın borcu gırtlağa dayandı... CHP Milletvekili Burhanettin Bulut, yurttaşın bankalara olan toplam borcunun 951 milyar TL'ye ulaştığını, 34.5 milyon kişinin finans kuruluşlarına borçlu olduğunu söyledi. Borcun 18.6 milyar liralık bölümünün icra takibinde olduğunu belirten Bulut, ''Vatandaş kredi, borç, faiz sarmalında borcunu borçla kapatmaya çalışıyor. Ülkenin yarısı borçlu'' diye konuştu. Ülkenin yarısı borç batağında.

Babalık ve evlatlık 4 kuşak

Akşam, Aydın Buharkent'te yaşayan Muammer-Fatma Yalçın çifti, çocukları olmadığı için 2018'de yeni doğmuş bir bebeğe koruyucu ailelik yapmaya başladı. Çift geçen yıl da 4 yaşındaki bir erkek çocuğunu evlat edindi. Babaannesi, babası ve kendisinin de evlat edindiğini söyleyen Muammer Yalçın, ''Beni evlat edinen babamı örnek aldım. Çocuklar yaşama sevincimizi, mutluluğumuzu katladı. Bu konudaki önyargılar kırılmalı'' dedi.

Afganistan'ın yanında olacağız

Analiz, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Antalya Diploması Formu'nun kapanışı dolayısıyla yaptığı değerlendirmede, Türkiye'nin Kabil Havalimanı'nda üstlendiği görev ile ilgili olarak, ''Afganistan yönetimi de Türkiye'nin burada kalmasını istiyor. Afganistan'ın ihtiyacı olduğu sürece Afganistan'ın yanında olacağız'' dedi. Yunanistan'ı da uyaran Çavuşoğlu, ''Provokasyondan vazgeçmesi lazım'' diye konuştu.

30 yaş ve üzeri aşılama başladı

Anayurt, Koronavirüs Bilim Kurulu'nun tavsiyeleri doğrultusunda Sağlık Bakanlığınca belirlenen ''Kovid-19 Aşısı Ulusal Uygulama Stratejisi'' kapsamında aşılama süreci devam ediyor. Bakanlığın aşılama takvimine göre sisteme tanımlanan 30 yaş ve üzeri vatandaşlar, bugünden itibaren randevu oluşturdukları sağlık kuruluşlarında aşılarını yaptırabiliyor. Ülkenin yarısı borç batağında.

Arkasında ciddi siyasi güç var

Cumhuriyet, Kılıçdaroğlu, Sezgin Baran Korkmaz'ın yurtdışına çıkmasına izin verenleri ve mal varlıkları üzerindeki hacizleri kaldıran yargı üyelerine dikkat çekti. Kılıçdaroğlu, ''Yargıyı istediği gibi düzenleyebiliyorsa, arkasında ciddi bir siyasi güç vardır'' dedi. Avusturya'da gözaltına alınan Sezgin Baran Korkmaz'ın ''patronum'' dediği Kingston, 2017-2018 yıllarında Cumhurbaşkanı Erdoğan'la özel olarak bir araya gelen bir isim. Varlık Fonu'nun başındaki Arda Ermut da o görüşmede yer almıştı.

Kimliğimizi inkar ediyorlar

Diriliş Postası, İskeçe Müftüsü Ahmet Mete, Batı Trakya Türkleri'ne karşı uygulanan asimilasyon politikalarını Diriliş Postası'na anlattı. Mete, ''Yunan'ın hedefi Batı Trakya'da Türk olmadığını kabul ettirmek. Bizi Rodos gibi yapmak istiyorlar'' dedi. Müftü Mete, şöyle devam etti: ''Rodos'ta hutbeler Rumca okunmakta. Hiçbir şekilde de Türk'üz denmemekte. Yunanistan buradaki azınlığı da asimile etmek, okullardan ce camilerden Türkçe'yi kaldırmak, ''Siz Türk değilsiniz dedirtmek için uğraşıyor.

Yaş grubuna göre, yüz yüze veya çevrimiçi eğitim

Doğruhaber, Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğünce ''2021 Yılı Yaz Kur'an Kursları Uygulama Esasları'' belirlendi. Diyanet İşleri Başkanlığının her yıl okulların tatile girmesiyle birlikte cami ve Kur'an kurslarında açtığı ''Yaz Kur'an Kursları'', bu yıl da Kovid-19 salgınına karşı alınan tedbirler nedeniyle yaş gruplarına göre çevrimiçi veya yüz yüze eğitim şeklide gerçekleştirilecek.

Yorum Gönder

0 Yorumlar